چه نرم افزار حسابداری خوب است؟

چه نرم افزار حسابداری خوب است؟

راهنمای مطالعه

 • بهترین نرم افزار حسابداری چیست؟
 • دلیل استفاده از نرم افزار حسابداری
 • ویژگی های یک نرم افزار حسابداری خوب چه می باشد؟
 • خرید بهترین نرم افزار حسابداری

 

چه نرم افزار حسابداری مناسب شغل شماست؟ انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری با توجه برای کاربردهای مختلفی مانند شرکتی و فروشگاهی همواره یکی از دغدغه های مدیران بوده است. هر کدام از نرم افزار های حسابداری دارای محاسن و معایبی می باشند. بنابراین برای انتخاب هر کدام باید از تمامی ویژگی هایشان مطلع شد

برای مدیریت مالی کسب و کار نیاز به یک نرم افزار حسابداری متناسب با شغلمان داریم

برای مدیریت مالی کسب و کار نیاز به یک نرم افزار حسابداری متناسب با شغلمان داریم. صاحبان مشاغل با توجه به تنوع نرم افزارهای حسابداری گاهی اوقات در انتخاب نرم افزار مناسب حرفه خود با مشکل مواجه می شوند. با استفاده از نرم افزار حسابداری جمع، شما می توانید به سادگی بخش حسابداری را مدیریت کنید. اما عملکرد این نوع از نرم افزار ها چگونه است؟ در نرم افزار های مالی که در حال حاضر در بازار رایج هستند، بعد از انجام یک رویداد و فعالیت مالی مانند خرید و فروش ، به طور کامل عملیات هایی مانند گزارشات حسابداری و مدیریتی دفتر کل و روزنامه و دفتر معین ، سود حاصل از فروش، کاهش موجودی انبار، افزایش فروش و حساب بدهکاران در آن به صورت اتوماتیک درج خواهد شد.

بهترین نرم افزار حسابداری چیست؟

نرم افزار حسابداری که قادر باشد تمامی نیاز های شرکت شما را در زمینه تولید کالا و خدمات برطرف کند و همچنین بتواند به صورت بهینه موجب مدیریت هوشمند کسب و کار شما شود، بهترین نرم افزار حسابداری برای کسب و کار شما می باشد. صاحبان مشاغل باید بتوانند از میان نرم افزارهای حسابداری موجود، بهترین نرم افزار را متناسب با نیاز و براساس اهداف شرکت و یا فروشگاه برای کنترل فرآیندهای مالی درون و برون سازمانی انتخاب کنند.

در واقع هیچکدام از نرم افزار های مالی کامل نیستند و برای همه کسب و کار ها مناسب نمی باشند. مدیران باید با توجه به نیازشان نرم افزار حسابداری مدیریت مورد نظر را انتخاب کنند. با پیشرفت فناوری و استاندارد های مالی تعداد نرم افزار های مالی حسابداری و حسابرسی در حال افزایش می باشد. انتخاب نادرست یک نرم افزار مالی برای شرکت می تواند منجر به افزایش هزینه های یک شرکت شود. بنابراین برای انتخاب یک نرم افزار مالی مناسب باید به نکاتی توجه کنیم:

 • نرم افزار مالی را مناسب با نیاز های شرکت انتخاب کنیم.
 • توجه به استاندارهای حسابداری که همواره در حال تغییرند.
 • استفاده از مشاوره برای انتخاب یک نرم افزار حساب داری مناسب و خوب
 • طراحی نرم افزار حسابداری اختصاصی

همانطور که اشاره کردیم گاهی ممکن است یک شرکت برای انجام امور مالی خود از یک نرم افزار مالی اختصاصی استفاده کند. این نوع نرم افزار ها متناسب با نیاز های شرکت ، توسط متخصصان ساخته می شوند. شرکت های دولتی و بعضی از شرکت های خصوصی ممکن است از نرم افزار های رایج حسابداری استفاده نکنند و دست به طراحی یک نرم افزار مالی جدید بزنند که بتواند سیستم های متنوع شرکت را پاسخگو باشد.

دلیل استفاده از نرم افزار حسابداری

چرا به نرم افزار های مالی و حسابداری نیاز داریم؟ در گذشته برای انجام امور حسابداری در کسب و کارها از نرم افزار اکسل استفاده می شد. با ورود نرم افزار های مخصوص حسابداری به بازار ، فقط کسب و کار های کوچک برای انجام امور مالی خود از اکسل استفاده کردند. علت استفاده از نرم افزار های حسابداری، مدیریت اطلاعات مالی در سطح وسیع تر است. زمانی که معاملات شما افزایش می یابد و مشتریانتان بیشتر می شود، به طور قطع باید از نرم افزار های حسابداری موجود در بازار و یا نرم افزار های مالی اختصاصی استفاده کنید.

دلیل استفاده از نرم افزار حسابداری

این نرم افزار های مالی برخلاف نرم افزار های دارای صفحات گسترده مانند اکسل، به گونه ای طراحی شده اند که با کسب و کار شما سازگار باشند. در هنگام استفاده از این سیستم های مالی زمان شما برای درج اطلاعات در سیستم هدر نمی رود. سرعت و مدیریت زمان از دیگر دلایل استفاده از این نوع نرم افزار ها می باشد. بنابراین از دلایل استفاده از نرم افزار های مالی می توانیم به نکات زیر اشاره کنیم:

 • طراحی اختصاصی نرم افزار های حسابداری متناسب با نیاز شرکت
 • جلوگیری از اتلاف زمان در درج اطلاعات و رویداد های مالی
 • قابلیت دسترسی به تمامی اطلاعات تنها با یک کلیک
 • ثبت گزارشات مالی دقیق تر
 • افزایش سرعت در ثبت اطلاعات مالی

ویژگی های یک نرم افزار حسابداری خوب چه می باشد؟

تنوع نرم افزار های مالی و حسابداری موجود در بازار به قدری است که صاحبان مشاغل و مدیران می توانند با بررسی ویژگی های این نرم افزار ها بهترین نوع آن را برای انجام فعالیت های مالی خود انتخاب کنند. اما دو ویژگی اساسی یک نرم افزار حسابداری که برای مدیران بسیار اهمیت دارد، تنها سادگی نرم افزار و مدیریت زمان می باشد. هماهنگی نرم افزار مالی با نوع کسب و کار دیگر ویژگی این نرم افزار ها است.

حسابداری مالی بسیار پیچیده و وقت گیر است. یک نرم افزار حسابداری خوب برای مشاغل کوچک و یا بزرگ می تواند براساس نیاز های آن شرکت انتخاب شود. یکی از ویژگی های بسیار جالب در مورد استفاده از ابزار و نرم افزار های حسابداری در مشاغل مختلف این است که باعث کاهش تکرار ورود اطلاعات می شوند. وقتی پرونده مشتری را تکمیل کردید و شروع به ایجاد فاکتورها، ارسال صورتحسابها و ثبت هزینه های قابل پرداخت کردید، تمام این اقدامات در حافظه نرم افزار ظاهر می شوند.

خرید بهترین نرم افزار حسابداری

هنگام راه اندازی یک تجارت و کسب و کار ، نرم افزار حسابداری آنلاین یکی از اولین برنامه های تجاری است که باید بخرید! انتخاب صحیح یک نرم افزار متناسب با کسب و کار بسیار مهم است، زیرا شما هر روز از آن برای ثبت و بررسی هزینه های مالی دریافتی خود استفاده می کنید. با استفاده از آن فاکتورهایی را ایجاد می کنید، پرداختهای ورودی و خروجی را ثبت می کنید، مطالبات و معوقات دریافتی گذشته را شناسایی و پیگیری می کنید. این نرم افزار ها به شما در تجزیه و تحلیل سلامت مالی و جنبه های مختلف شغلتان کمک می کند.

خرید بهترین نرم افزار حسابداری

با وجود صدها برنامه نرم افزاری حسابداری در بازار، تصمیم گیری برای انتخاب بهترین نرم افزار مالی دشوار است. ما به دنبال سیستم های حسابداری هستیم که دارای ویژگی هایی مانند صرفه جویی در وقت، فید خودکار بانکی، یادآوری پرداخت خودکار، و صورتحساب و پذیرش پرداخت آنلاین است. ما همچنین به دنبال نرم افزاری با گزارشگری مالی جامع و قابل تنظیم هستیم.

این صفحه را به اشتراک بگذارید