شرکت حسابداری | روند کاری شرکت های حسابداری

راهنمای مطالعه


 • روند کار شرکت های حسابداری
 • چگونه یک شرکت حسابداری بزنیم؟

شرکت حسابداری چیست؟ ارائه تخصصی خدمات حسابداری و امور مربوط به آن در شرکت های حسابداری انجام می شود. انجام امور حسابداری سایر شرکت های تولیدی و فروشگاهی بر عهده این نوع شرکت هاست. همینطور مسئولیت انجام تمام فعالیت های مربوط به حسابداری مالی شرکت شما به نحو احسن به عهده شرکت حسابداری مورد نظر می باشد.

موسسات حسابداری تعداد بیشماری از خدمات را به مشتریان خود ارائه می دهند که به صاحبان مشاغل کمک می کند تا از نظر مالی پیشرفت کنند و از این طریق به رشد تجارت شرکت کمک می کنند. صاحبان مشاغل نباید فقط به عنوان یک بخش اضافی برای حسابداری هزینه کنند، بلکه باید به عنوان یک شریک تجاری به یک شرکت حسابداری نگاه کنند. شرکت های حسابداری ممکن است انواع خدمات متنوع را ارائه ندهند و صاحبان مشاغل باید با شرکتهای مختلف مصاحبه کنند تا مشخص شود که بهترین نیاز برای نیازهای تجاری خاص شرکت کدام است. ممکن است برخی از افراد به دنبال تاسیس شرکت حسابداری باشند. معمولا در ذهن این افراد سوالاتی درباره تاسیس آن وجود دارد:

 • درآمد شرکت حسابداری چقدر است؟
 • مدرک تحصیلی لازم برای ثبت شرکت حسابداری چیست؟
 • چگونه یک شرکت حسابداری بزنیم؟
 • اساسنامه شرکت حسابداری چیست؟
 • شرایط تاسیس آموزشگاه حسابداری چه می باشد؟
 • شرایط اخذ مجوز موسسه حسابداری چه هست؟

حتما بخوانید : حسابرسی و روند حسابرسی

روند کار شرکت های حسابداری

بسیاری از صاحبان مشاغل در ارائه محصول یا خدماتی که ستون اصلی تجارت است، بسیار عالی هستند. اما صاحبان مشاغل همیشه از نظر جنبه های مالی اجرای یک تجارت متخصص نیستند! شرکت های حسابداری می توانند در این امر کمک کنند. برای حفظ سوابق دقیق گردش پول، می توانید به مؤسسات حسابداری که با حسابداران مختلف همکاری می کنند، مراجعه کنید. شرکت های حسابداری صورتهای سود و زیان را ایجاد می کنند که هزینه ها و جریان های درآمد شرکت را تجزیه و تحلیل می کنند.

شرکت های حسابداری همچنین می توانند با حساب های دریافتی و مدیریت پول های خروجی شرکت که شامل پرداخت های فروش و پردازش حسابداری حقوق و دستمزد است، به شرکت کمک کنند. حسابداران حرفه ای صاحبان مشاغل و اشخاص حقیقی، تصویری شفاف از امور مالی خود و اجرای استراتژی های کاهش مالیات و انواع مزایای مالی دیگر برای مشتریان ارائه می دهند. اما تفاوت شرکت حسابداری با موسسه حسابداری چیست؟

 • تفاوت در نوع ثبت و اساسنامه
 • این شرکت ها از نظر فعالیت و ساختار سرمایه و مجوز متفاوتند.
 • موسسات حسابداری در اداره ثب شرکت به صورت غیرانتفاعی ثبت می شوند.
 • در هنگام ثبت موسسه حسابداری یکی از اعضا باید مدرک مرتبط خود را با حسابداری را ارائه دهد.
 • فعالیت موسسات حسابداری به صورت متمرکز روی موضوع حسابداری است.

اما به طور کلی این دو عنوان تفاوت چندانی در عمل با یکدیگر ندارند. می توان گفت که در هنگام انتخاب نوع شرکت یا موسسه تنها چیزی که مهم است نوع فعالیت، سوابق حرفه ای و کادر و اعضای هیئت مدیره یک شرکت یا موسسه هستند. با توجه به اینکه این دو مورد از نظر خدمات حسابداری، خدمات مالیاتی، بیمه پیمانکاری، مشاوره مالیاتی و … با یکدیگر کاملا مشابه هستند.

شرکت های حسابداری 2 نوع هستند، شرکت های حسابداری عمومی و مالیاتی که در ادامه شرایط و روند کار هرکدام را ذکر می کنیم:

شرکت های حسابداری عمومی یا شرکتهای حسابداری دولتی به طور معمول از حسابداران رسمی و معتبر استفاده می کنند که در زمینه های حسابرسی مالیاتی و مشاوره مدیریت فعالیت می کنند. شرکتهای حسابداری مالیاتی بر تهیه و برنامه ریزی مالیاتی برای شرکتها های مختلف و همچنین برای افراد تمرکز دارند

شرکت های حسابداری مالیاتی نیز معمولاً حسابداری حرفه ای را استخدام می کنند. حسابداران مالیاتی باید از قوانین فعلی مالیات پیروی کنند. قانون درآمد داخلی هر کشور، قوانین مالیاتی را برای افراد و مشاغل وضع می کند. قوانین مالیاتی با اصول حسابداری پذیرفته شده کلی متفاوت است. بسیاری از شرکتهای حسابداری مالیاتی از کارمندان خود می خواهند که دوره های آموزش مداوم را بگذرانند تا از تغییر قوانین مالیاتی نرم افزار حسابداری و راهبردهای برنامه ریزی مالیاتی مطلع باشند.

چگونه یک شرکت حسابداری بزنیم؟

شما ایده کسب و کار ایده آل را پیدا کرده اید و اکنون آماده قدم بعدی هستید! برای شروع یک تجارت قبل از ثبت آن شرکت نیاز به برنامه ریزی دقیق خواهید داشت. یک راهنمای ساده را برای شروع کار حسابداری را در این مطلب به شما پیشنهاد می دهیم. با انجام این مراحل اطمینان حاصل می کنید که تجارت جدید شما به خوبی برنامه ریزی شده، به درستی ثبت شده و مطابق با قوانین رایج است.

در ابتدا باید بگوییم که شما باید برای تجارت خود برنامه ریزی کنید! یک برنامه روشن برای موفقیت به عنوان یک کارآفرین ضروری است. برنامه ریزی به شما کمک می کند تا ویژگی های شغلی خود را ترسیم کرده و برخی ناشناخته ها را کشف کنید. چند موضوع مهم را که باید در نظر بگیرید، شامل:

 • هزینه های راه اندازی یک شرکت حسابداری چقدر است؟
 • بازار هدف شما کیست؟
 • چه مدت طول می کشد تا شما در کار خود حرفه ای شوید؟
 • نام شرکت مورد نظر خود را انتخاب کرده اید؟

یک موسسه حسابداری برای تبلیغات به یک دفتر، رایانه، نرم افزار حسابداری، اینترنت پر سرعت، تشکیل پرونده، پرینتر، بیمه و پول نیاز دارد! قبل از تهیه این موارد حتما باید به یک حسابداری حرفه ای نیز تبدیل شوید. اما هزینه های جاری برای یک شرکت حسابداری چقدر است؟ یک سرویس حسابداری باید اجاره ماهانه، هزینه برنامه های کاربردی ، اینترنت پر سرعت ، حقوق کارمندان ، هزینه های بازاریابی ، بیمه ، ارتقاء رایانه، نرم افزار و هزینه های دفتر عمومی را پرداخت کند. هزینه اجاره ماهانه دفتر برای خدمات حسابداری به اندازه فضا و همچنین محل آن بستگی دارد. پرسش بعدی این می باشد که بازار هدف شما کیست؟ مشتری ایده آل برای شرکت های حسابداری افراد ثروتمند و صاحبان مشاغل با منابع درآمد بی شمار هستند.

اما چگونه یک شرکت حسابداری می تواند پول کسب کند؟ یک شرکت حسابداری با انجام امور مالی مشتری، درآمد کسب می کند. برخی به صورت ساعتی کار می کنند و برخی دیگر نرخ کار را برای کار به صورت پروژه ای تعیین می کنند. میزان کسب سود یک شرکت حسابداری در واقع به تلاش مستمرشرکت و کارکنانش بستگی دارد.

این صفحه را به اشتراک بگذارید

                                                                                                 

                                                                  linkedin                    twitter                 telegram

پیشنهاد میکنیم این مقالات رو بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست