کاربرد نرم افزار حسابداری و دلیل استفاده از آن

راهنمای مطالعه


  • چرا از نرم افزار حسابداری استفاده می کنیم؟
  • کاربرد نرم افزار های حسابداری و مالی
  • نرم افزار های حسابداری تحت وب چیست؟

نرم افزار حسابداری برای مدیریت معاملات مالی استفاده می شود. این برنامه کامپیوتری را می توانید برای انجام و مدیریت امور مالی در کسب و کارهای ساده و کلان به کار ببرید. استفاده از نرم افزار حسابداری موجب کاهش بروز اشتباهات در امور مالی و حسابداری شرکت می شود.

کاهش و حذف خطاهای انسانی و افزایش دقت در محاسبات در هنگام استفاده از نرم افزار حسابداری موجب رواج استفاده از آن شده است. در هنگام پردازش حساب ها به روش دستی امکان اشتباه بسیار بیشتر می باشد. همچنین با استفاده از نرم افزار سرعت بیشتری در پردازش اطلاعات خواهیم داشت.

چرا از نرم افزار حسابداری استفاده می کنیم؟

همانطور که اشاره شد افزایش دقت و سرعت و کاهش خطاهای انسانی از مزایای استفاده از نرم افزار های حسابداری می باشد. افزایش سرعت و کارایی نیز موجب کاهش هزینه های کلی خواهد شد. چون برای پردازش حساب ها نیاز به مدت زمان کمتری می باشد و رایانه ارقام را بسیار سریعتر از مغز انسان پردازش می کند. به کار گیری نیروی کمتر برای انجام امور حسابداری از دیگر دلایلی است که منجر به استفاده از نرم افزار های حسابداری می شود.

سرعت بالای پردازش ارقام موجب می شود تا اطلاعات مالی به صورت بسیار دقیق و به موقع در اختیار کارکنان قرار داده شود. بدیهی است که انجام یک گزارش نقدینگی به صورت دستی یک فرایند پیچیده و وقت گیر است. اما با بهره گیری از نرم افزار حسابداری این مشکلات وجود نخواهد داشت. فرایند پرداخت مالیات های شرکت یک امر زمان بر می باشد اما با کمک این نرم افزارها به سادگی قابل انجام است.

کاربرد نرم افزار های حسابداری و مالی

برخی نرم افزار های مالی و حسابداری به طور معمول برای اطلاع از کالای موجود در انبار، موجودی صندوق و صدور فاکتور خرید برای مشتریان به کار می روند. این نوع نرم افزار ها به عنوان نرم افزار حسابداری فروشگاهی و بازاری شناخته می شوند. اما برخی از نرم افزار های مالی و حسابداری برای دفاتر قانونی و حسابداری مورد استفاده قرار می گیرند. بسیاری از نرم افزار های حسابداری نیز دارای هر دو قابلیت می باشند. اما از این نرم افزار ها بیشتر در کجا استفاده می شود؟

  • نرم افزار حسابداری مورد استفاده در فروشگاه ها و مغازه ها
  • نرم افزار های حسابداری مورد استفاده در شرکت ها و کارگاه های تولیدی
  • نرم افزار های مورد استفاده در کارخانه ها، ادارات و شرکت ها

نرم افزارهای حسابداری به عنوان یک نرم افزار کاربردی بر پایه مفاهیم حسابداری طراحی و ساخته می شوند. استفاده از آنها موجب تسهیل در امور حسابداری خواهد شد. در شرکت ها برای سند های حسابداری، حقوق و دستمزد، ترازحساب ها و حساب های قابل پرداخت و دریافتنی کاربرد دارد.

نرم افزار حسابداری تحت وب چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی و امکان اتصال به اینترنت برای همگان ، شرکت های نرم افزاری ، اقدام به ایجاد نرم افزار های حسابداری تحت وب (software as a service) نیز نموده اند که اصلاحا در بستر ابری قرار دارند. در واقع این روش به تازگی رایج شده است و طرفداران بسیاری را نیز با خود همراه کرده است. هزینه مربوط به استفاده از این سرویس ها از طریق اشتراک ماهانه از مشترک اخذ می گردد.

برخی از این خدمات به صورت همزمان ارائه خدمات را در محیط ویندوز، وب سایت و موبایل فراهم کرده اند. استفاده از این تکنولوژی بهترین و ارزان ترین راهکار برای مدیریت کسب کار در هر نقطه از جهان است. به دلیل پشتیبانی آنلاین در این نوع نرم افزار ها نیاز به حضور کارشناس در محل نمی باشد و هزینه پشتیبانی بسیار کاهش می یابد. همچنین این شرکت ها سرعت و امنیت نرم افزار را تضمین می کنند.

این صفحه را به اشتراک بگذارید

                                                                                                 

                                                                  linkedin                    twitter                 telegram

پیشنهاد میکنیم این مقالات رو بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست