برای تولیدی از چه نرم افزاری باید استفاده کرد

راهنمای مطالعه


 • تعریف نرم افزار تولیدی
 • برای تولیدی از چه نرم افزاری باید استفاده کرد
 • ویژگی های که یک نرم افزار تولیدی باید داشته باشد
 • چرا یکپارچگی نرم افزار تولیدی مهم است

تعریف نرم افزار تولیدی

یک تولید کننده کالا برای نظم دهی به سیستم تولید و فروش و مشخص شدن و بازدهی سود و زیان خود نیاز به نرم افزار تولیدی دارد تا بتواند به راحتی بخش انبار خود را کنترل کرده تا بدون خطا بتواند بر روی سیستم تولیدی خود مشرف باشد. پس با این توصیفات یکی از مهمترین بخش مدیریت شرکت های تولیدی انتخاب یک نرم افزار حسابداری تولیدی است.از آنجایی که در کار تولید باید از یک سیستم یکپارچه و دقیق از حساب و کتاب ها را تحت نظر داشته باشد تا از کسر بودجه جلوگیری کنند. برای همین بیشتر مدیران تمایل دارند در کنار حسابدار خود از نرم افزار حسابداری تحت وب استفاده کنند تا بتوانند در هرزمانی و هر مکانی حسابداری خود را چک کرده و از موجودی انبار، نقدینگی و چک و حقوق و دستمزد با خبر باشند.

.                                                

حتما بخوانید : مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری فروشگاهی

.

برای تولیدی از چه نرم افزاری باید استفاده کرد

تولیدی های کالا باید از نرم افزاری استفاده کنند که در آن فرمول تولید را رعایت شده و برای بازار کار تولیدی ها طراحی شده باشد. یکی از مهمترین بخش هر تولیدی بخش انبار داری است یک شرکت تولیدی باید با نرم افزاری که در اختیار دارد بتواند به راحتی موجودی مواد اولیه را کنترل کرده و از فساد مواد اولیه یا خرید دوباره و اضافی یا کمبود مواد اولیه اطلاع داشته باشد. تولیدی ها به نرم افزاری نیاز دارند که بعد از صادر کردن کالا موجودی منفی کالا را نشان دهد و وقتی که روی سیستم جستجوی فرمول ساخت میروند از طریق کد کالا و نام کالا به راحتی به آن دسترسی داشته باشند. یکی دیگر از نیازهای تولیدی این است که نرم افزار حسابداری تولیدی در سیستم بتواند رسید و حواله را به صورت همزمان صادر کند.و برای هر یک از محصولات تولیدی خود به صورت مرحله ایی کارت تولید صادر کند.

ویژگی های که یک نرم افزار تولیدی باید داشته باشد

 • قابلیت اجرا گزارشات مالی، گردش حساب ها، تراز مالی، سود وزیان
 • توانایی ثبت انواع فرمول ها و گزارشات تولید
 • گزارش گیری از فاکتور ها و نمایش سود وزیان
 • تنظیم شده با آخرین قوانین مالیاتی
 • لیست حقوق و بیمه
 • انبار گردانی
 • آنلاین بودن نرم افزار
 • استفاده چند کاربره همزمان
 • ثبت زدن خرید و فروش ها
 • ثبت خرابی های کالا

ویژگی هایی که در اینجا ذکر شد بخشی از ماژول هایی است که نرم افزار تولیدی جمع دارد. ویژگی مهمی که جمع را متمایز با سایر شرکت های نرم افزاری میکند آنلاین بودن آن است این ویژگی باعث شده تا کاربران به راحتی بتوانند حسابداری خود را در هر موقعیت مکانی و زمانی انجام داده و از پشتیبانی و راهنمایی قوی این شرکت استفاده کنند.

چرا یکپارچگی نرم افزار تولیدی مهم است

در تولیدی ها برای انجام درست کارها باید هر بخش از کار به واحد های جداگانه و با برنامه ریزی درست کار انجام شود تا مجموعه از نظم یکپارچه بهره مند شود.این گرده بندی در چند دسته باید کار را تقسیم کنند. بخشی از کار را باید به واحد برنامه ریزی تولید تا در صورت نیاز بتواند با بخش های دیگر اطلاعات را انجان داده شود. یکی دیگر از بخش های تقسیم شده باید بخش فروش را به عهده گرفته باشند تا این بخش مهم به صورت تخصصی کار را انجام دهند. واحد ساخت و.تولید که باید بخش تولید را به عهده گرفته و گزارش مواد اولیه و تعدادمحصولات را باید گزارش بدهند. بخش انبار داری یکی از مهمترین بخش های یک واحد تولیدی است که مسئولیت اطلاع رسانی کمبود یا فساد مواد اولیه را باید تحت کنترل داشته باشد. واحد مهندسی و ساخت، واحد تدارکات، واحد نگهداری و تعمیرات با توجه به ارتباط خیلی قوی که بین واحد های مختلف تولیدی ها باید برقرار باشد برای پیشبرد اهداف یک شرکت باید از یک نرم افزار تولیدی یکپارچه استفاده شود تا ارتباط بین هر واحد که خیلی مهم است برقرار شود

این صفحه را به اشتراک بگذارید

                                                                                                 

                                                                  linkedin                    twitter                 telegram

پیشنهاد میکنیم این مقالات رو بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست